50% пониска годишна членарина и одложено плаќање до септември за сите нови корисници на American Express Green кредитната картичка на Силк Роуд Банка

Скопје, 15.06.2022 - Со новата летна кампања на Силк Роуд Банка АД Скопје,  за сите нови корисници, кои ќе аплицираат за American Express Green кредитната картичка во месец јуни и јули, ќе добијат 50% пониска годишна членарина за целиот период на користење на картичката.

 

Имено, сите нови корисници ќе можат да направат трансакции во јули и август и да започнат со отплаќање на минималниот месечен долг од 3% во месец септември. 

 

Дополнително, сите корисници на American Express картичките добиваат 12% попуст за резервации преку системот на booking.com и 10% попуст за изнајмување на автомобили преку Hertz: https://bit.ly/3tw3MWq

 

Доколку сеуште немате аплицирано за American Express картичка, истото можете да го сторите во најблиската експозитура на Банката или оставете Ваши податоци 👉 https://bit.ly/3MgHm26, со цел да ве контактираме за комплетирање на процесот за аплицирање.  

 

Во претстојниот период искористи ги бенефициите на American Express и уживај во летото!

СТАНЕТЕ НАШ КЛИЕНТ И ИЗБЕРЕТЕ ЈА УСЛУГАТА КОЈА НАЈМНОГУ ВИ ОДГОВАРА

Пополнете ја контакт формата и наведете го вашето барање

Подесувања за колачиња

Оваа веб страница користи колачиња. На веб страницата www.silkroadbank.com.mk користиме колачиња со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство при идната посета на веб страницата. Детални информации за начинот на кој можете да ги смените Вашите преференции за веб колачињата можете да најдете во нашиот документ Политика за приватност и Политика за колачиња.